انواع پارچه مانتویی

پارچه های اداری شاملترگال یا مدارسی که به اسم لباس کاری نیز شناخته می شوند شامل پارچه های ترگال، کجراه، و انواع کار های پلی استر در بین فاستونی ها isjkn .
معمولا وزنی ما بین 280 تا 380 البته بیشتر تا 360 گرم دارند.
رنگبندی برای این مدل مانتو بسیار مهم است که البته از پارچه های وزن بالای آن نیز در حوزه تولید شلوار مردانه پارچه ای تک استفاده می کنند.
پارچه های نخی شاملکودری، ویسکوز، ملانژ و کار های نخی جزو این دسته هستند که اکثر برای مانتو های راحتی یا اسپرت به کار خواهد رفت.
پارچه های اسپرت شامل بیشترین تنوع کاری در بین تقسیم بندی کار های مانتویی خواهد بود.
پارچه لی، کتان، بنگال، پوپلین، پرادا، لینن و تمامی کار های جدیدی که جدیدا به بازار آمده اند را شامل خواهد شد.
پارچه‌هایی پنبه‌ای از جنس پنبه‌ به راحتی گرما و حرارت بدن را از خود عبور می‌دهند و به بیرون منتقل می‌کنند در نتیجه خنک و انتخاب مناسبی برای فصول گرم سال هستند. این پارچه‌ها به راحتی لکه‌گیری و شسته می‌شوند و در برابر ساییدگی مقاوم هستند. نکته قابل‌توجه این است که اگر این پارچه‌ها پس از شست‌وشو خوب خشک نشوند، بوی عرق بدن در آن باقی می‌ماند پی این نوع پارچه برای مانتو های تابستانی بهتر است .
پارچه های نخی که تولید شده از یک فیبر گیاهی است که از دانه‌ها و بذر‌های پنبه به دست می‌آید. سپس این فیبر را تغییر شکل می‌دهند و به نخ تبدیل می‌کنند. لباس‌های از جنس نخ، اولین و بهترین توصیه هستند زیرا حساسیتی ایجاد نمی‌کنند و معمولا همه افراد از آنها استقبال می‌کنند. معمولا نخ را با بافت پلی‌استر ترکیب می‌کنند. این ترکیب مرغوبیت کمتری دارد بنابراین بهتر است به دنبال مانتوهایی باشید که صددرصد از جنس نخ باشند . از معایب مانتو های نخی این است که انعطاف‌پذیر نیستند، یعنی بعد از هر شست و شو به حالت اولیه خود باز نمی‌گردند و حتما باید اتو شوند اما انتخاب مناسبی برای تابستان هستند.
پارچه کتان از نظر ویژگی هاش مانند پنبه می باشد . این پارچه‌ها دارای سطحی صاف و درخشنده‌اند و زودتر از پنبه تمیز می‌شوند. این پارچه‌ها نیز انتخاب مناسبی برای تابستان هستند.
پارچه پشمی از گوسفند مرینوس، پشم لاما و موی بز. پارچه‌های تهیه شده از پشم به دلیل ذخیره شدن هوا بین الیافشان و نگه داشتن حرارت بدن انتخاب مناسبی برای فصول سرد سال هستند. ضمن اینکه به علت خاصیت رطوبت‌پذیری و داشتن خلل و فرج، عرق بدن را جذب و آن را به آرامی تبخیر می‌کنند.و گزینه مناسبی برای مانتو های زمستانی می باشد
ویسکوز ‌هادی گرما هستند بنابراین بدن احساس گرما نمی‌کند. از ابریشم طبیعی خنک‌تر هستند و می‌توان منسوجات بسیار نرم و لطیفی را از آن تهیه کرد.

بهترین آتلیه کودک