چگونه یک چرخ خیاطی خوب انتخاب کنیم 

انواع چرخ خیاطی

چرخ خیاطی در انواع گوناگون دستی، برقی و صنعتی و راسته دوزی و... در بازار موجود است 

چرخ خیاطی دستی

چرخ خیاطی دستی این چرخ خیاطی با انرژی مکانیکی و از طریق به گردش درآوردن دسته چرخ خیاطی کار کرده و برنامه های دوخت و دوز چندانی ندارد. چرخ های خیاطی دستی معمولا قیمت چندانی ندارند.

چرخ خیاطی برقی

چرخ خیاطی برقی چرخ کار با چرخ خیاطی های برقی که از نیروی برق برای کار استفاده می کند.

چرخ خیاطی صنعتی

چرخ خیاطی صنعتی چرخ خیاطی ها برنامه های خیاطی برای تمیزکاری بیشتر داشته و برای دوخت پارچه های ضخیم و برخی از جنس ها که چرخ های خانگی قابلیت دوخت آنها را ندارند،مناسب است.

قیمت و بودجه خرید چرخ خیاطی

قبل از هر اقدامی برای خرید به میزان بودجه و نوع چرخ خیاطی را که مورد نیاز شماست ( اتوماتیک و تعداد برنامه های دوخت ) و همچنین برند آن را مشخص کنید. در این صورت انتخاب ساده تری در این بازار پرتنوع خواهید داشت.

ویژگی های چرخ خیاطی خوب و مناسب

چرخی که انتخاب می کند دارای ماکو گرد باشد. حتی المقدور چرخ های ماکو دراز نخرید. زیرا این نوع چرخ ها ارتعاش زیادی دارند.
چرخ خیاطی که بیشترین تناسب را با نیازهای شما دارد را خریداری کنید.
چرخ خیاطی باید دارای پایه فشاردهنده قوی باشد که به وسیله آن بتوان انواع پارچه های ضخیم و درزهای کلفت را به راحتی و بدون وارد آوردن فشار به چرخ خیاطی دوخت.
چرخ شما از نوعی باشد که در کلیه نمایندگی های مجاز آن وسائل تعمیر و سرویس آن موجود باشد.
توجه به این نکته در هنگام کار با چرخ چرخ کشو ها نباید در جای خود بلغزند و باید به آسانی عقب و جلو برود و خارج شوند و جا بروند.
دریچه ها باید کاملا جفت شوند. جعبه چرخ باید محکم باشد. قاب چرخ باید کاملا اندازه بوده و بخوبی جا بیفتد
چرخ خیاطی با قابلیت سوزن پایین باشد تا به کاربر این اجازه را می دهد تا بعد از توقف دستگاه سوزن را در موقعیت بالا یا پایین قرار دهد. همچنین این امکان را به مصرف کنندگان می دهد تا موقعیت سوزن را انتخاب کند و یا آن را در صورت لزوم تغییر دهد، که هنگام دوخت انواع مختلف پارچه مفید است.
سبک و قابل حمل بودن چرخ خیاطی یکی از ویژگی های فنی است که مصرف کننده هنگام خرید چرخ خیاطی باید درتوجه داشته باشند . برای کسانی که محل چرخ خیاطی را اغلب تغییر می دهند.
توجه داشتن به قابلیت ویژگی آسانسور قرقره نخ، مکمل قرقره بالا است. و باعث صرفه جویی در زمان می شود.
چرخ خیاطی باید دقت داشته باشید که جنس بدنه چرخ خیاطی از مواد مرغوب و با کیفیت ساخته شده باشند تا به راحتی شکسته و یا آسیب نبینند.
خدمات پس از فروش و امکان تعمیر چرخ خیاطی یکی از نکات مهم است که در هنگام خرید چرخ خیاطی باید به آن توجه شود .